Psy okładka_JPG

Joanna Pulit, Joanna Stojer-Polańska: Psy domowe i służbowe

Faszynująca pozycja, dla dzieci i młodzieży – i nie tylko! Autorki wprowadzają w świat psów pracujących i kanapowych, pokazują świat oczami tych mądrych i wspaniałych zwierząt. Wyjaśniają, dlaczego tak się stało, że człowiek udomowił sobie psa i kto na tym lepiej wyszedł…

I tym razem ilustracje wykonała Elżbieta Krenz, podobnie jak do pozycji “Ślady kryminalistyczne”, części pierwszej serii kryminalistycznej dla dzieci i młodzieży. Ale wspaniałą ilustratorka okazała się także Lenka, uczennica, której rysunki piesków na pewno podbiją serca młodych Czytelników! Lenka kocha wszystkie zwierzęta i to widać w jej psich portretach.

 

Joanna Pulit –  zootechnik, specjalista dogoterapii. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem hotelu dla zwierząt, hodowlą psów, a także organizacją  zajęć edukacyjnych dla dzieci oraz szkoleniami psów. Jest przewodnikiem psa ratowniczego. Podczas swoich zajęć propaguje bezpieczny kontakt dziecka z psem z uwzględnieniem potrzeb psa.

Joanna Stojer-Polańska – doktor nauk prawnych, kryminalistyk. Popularyzatorka nauki. Prowadzi zajęcia dla dzieci,  młodzieży i dorosłych o śladach kryminalistycznych i zwierzętach na służbie. Właścicielka labradorki, miłośniczka koni. Mama Lenki, która również kocha konie i pieski.